Znęcał się nad 85-letnią matką

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dozór policyjny został zastosowany wobec 60-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad 85-letnią matką. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dzielnicowych z bielańskiej komendy dotarły informacje o tym, że w jednej z rodzin na terenie dzielnicy, syn stosuje przemoc wobec swojej matki. Policjanci postanowili zadziałać i udali się do mieszkania, gdzie zastali pokrzywdzoną oraz jej agresywnego syna. Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że 60-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad 85-latką, groził, że pozbawi ją życia, zabierał pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany oraz trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. 60-latek musi także opuścić mieszkanie oraz dwa razy w tygodniu stawiać się na policji. Teraz mężczyźnie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj, jeśli jesteś świadkiem przemocy, przerwij milczenie, reaguj !

źródło policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz