Zostań w domu z kulturą – zwiedzaj Muzeum Warszawy online

Przez najbliższe tygodnie mieszkańcy będą mogli posłuchać opowieści o stolicy, przeczytać historie swojego miasta i zobaczyć Warszawę bez wychodzenia z domu.

Muzeum Warszawy zaprasza na oprowadzanie on-line po wystawie czasowej „Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników” . O ponad 70-letniej historii warsztatu brązowniczo-grawerskiego i jego wyjątkowym dorobku opowie kuratorka wystawy – Aleksandra Sołtan-Lipska. Transmisja live ze zwiedzania wystartuje 19 marca o godzinie 17.00 na Facebooku Muzeum Warszawy. W planach jest także przeniesienie wybranych wystaw czasowych do Internetu.

Na Facebooku i stronie internetowej Muzeum Warszawy pojawiać się będą poranne aktywności skierowane do najmłodszej publiczności muzeum. Zagadki, instrukcje z szablonami i legendy pozwolą na poznawanie miasta w zaciszu własnego pokoju. Na stronie internetowej pojawią się materiały do wydrukowania i wykorzystania podczas zabaw oraz wykłady i artykuły varsavianistyczne dla dorosłych.

Na stronie internetowej i w social mediach Muzeum Warszawy będzie można znaleźć  „Historie jednej rzeczy”, czyli  krótkie filmy o wybranych obiektach z wystawy głównej „Rzeczy warszawskie”.

Oddziały Muzeum Warszawy wirtualnie

Muzeum Warszawy to nie tylko siedziba główna na Rynku Starego Miasta, ale także  oddziały w różnych punktach Warszawy. Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Woli zachęca do odwiedzania profili w mediach społecznościowych i wspólnego poznawania lokalnej historii. Na stronie Muzeum Warszawskiej Pragi dzieci znajdą słuchowisko „Piraci z DNA Wisły”, a dorośli niecodziennie biografie „Prawobrzeżnych” warszawiaków i warszawianek. Z kolei Muzeum Woli zaprasza do poznawania wystawy „Wola w muzeum” i odkrywania dzielnicy przez wybrane eksponaty: butelkę po piwie browaru Haberbusch i Schiele, gong obiadowy rodziny Ulrichów, czy ręcznie wykonaną kronikę osiedla nr 3 na ulicy Górczewskiej.

Osobną ofertę internetową przygotowało także Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku. Cotygodniowe wykłady o miejscach z listy UNESCO zastąpią historie zabytków udostępniane w Internecie i aktywności dla dzieci. Pojawią się także słuchowiska o przedwojennej Warszawie oraz historie związane z 75. Rocznicą odbudowy Starówki.
Facebook Comments